Naš tim čine ljudi pažljivo birani po znanju, sposobnostima i profesionalizmu.
Asfalt se smatra jednim od najotpornijih i najizdržljivih građevinskih materijala, a njegov rok trajanje je zapravo neograničen. Predstavlja mješavinu mineralnih materija i bitumena kao vezivnog sredstva. S obzirom na to da posjeduje promjenljivost vrste i količine komponenti stvara se mogućnost za proizvodnju asfalta različitih osobina koji se može prilagoditi posebnim potrebama.
Asfaltne mješavine se po principu slaganja mogu podijeliti na dvije grupe, a to su vrući i hladni postupak. Dok mješavine koje se pripremaju na licu mjesta dijele na površinske obrade, makadam, mikroasfalte, mješavine za krpljenje udarnih rupa i bitumenski mulj. Kada je u pitanju izgradnja saobraćajnica koristi se neki od pomenutih postupaka što zavisi od stepena opterećenja koje taj put treba podnijeti.
Priprema smješe se koristi pomoću viskoznog bitumena, a mješavinu je poželjno koristiti odmah nakon pripreme. Do danas najveću zastupljenost ima vrući postupak i on se još uvijek aktivno primjenjuje. Njegova instalacija se izvodi na veoma visokoj temperaturi i to od 140 – 170 Celzijusa.
Međutim, prije nego li se započne bilo kakav rad, potrebno je odraditi laboratorijsko ispitivanje, odnosno kontrolu kvaliteta asfaltne mješavine.
Prilikom transfera asfaltna masa se jedino može transportovati u sanducima koji su prethodno očiščeni i premazani rastvorom silikonske emulzije. Veoma je bitno znati, da u njenoj blizini je strogo zabranjena upotreba nafte i naftnih derivata. Prilikom trasporta masu je potrebno prekrivati.